baner

Sopocka Izba Prawnicza
Kancelaria Radców Prawnych
Korpas Klonowski Konopko
Spółka partnerska

ul. Zielony Stok 14/1
80-119 Gdańsk
tel. 58 326 07 23
fax 58 333 49 15
kancelaria@esip.com.pl

Formularz kontaktowy trangle

temida
ZESPÓŁ
Radca prawny Piotr Korpas Racda prawny Jacek-Klonowski Radca prawny Paweł Konopko

Piotr Marek Korpas
Senior Partner
Partner Zarządzający, założyciel kancelarii


W 1989 roku ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1993 roku jest wpisany na listę radców prawnych. W tym samym roku założył Sopocką Izbę Prawniczą wraz z wspólnikami: Jackiem Klonowskim i Pawłem Konopko.

Piotr Korpas jest Partnerem Zarządzającym, jednocześnie koordynującym obsługę klientów korporacyjnych. Obszarem jego praktyki jest prawo spółek oraz prawo handlowe, ze szczególnym uwzględnieniem prawa korporacyjnego. Posiada wszechstronne przygotowanie z zakresu prawa upadłościowego, naprawczego i procesowego. Mediuje i doradza w sporach korporacyjnych. Specjalizuje się również w prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa kontraktowego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie upadłości podmiotów gospodarczych, przekształceń własnościowych oraz zakładania spółek kapitałowych. Piotr Korpas obsługuje nie tylko wszelkiego rodzaju podmioty gospodarcze, ale także klientów indywidualnych w językach: polskim, angielskim i rosyjskim.


Jacek Zbigniew Klonowski
Senior Partner

W 1989 roku ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1994 roku jest wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Od 1993 roku w Sopockiej Izbie Prawniczej jako wspólnik.

Specjalista w zakresie ochrony praw autorskich, prawa pracy, praw ubezpieczeń oraz prawa spadkowego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi firm działających w sektorze motoryzacji i zajmujących się leasingiem. Jacek Klonowski jest również wieloletnim specjalistą w obszarze przekształceń, łączenia oraz likwidacji podmiotów gospodarczych. Pracuje w językach: polskim i angielskim. W chwilach wolnych od pracy oddaje się pasji nurkowania i pływania.


 

Paweł Wojciech Konopko
Senior Partner

W 1989 roku ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1993 roku jest wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku. Od 1993 roku w Sopockiej Izbie Prawniczej jako wspólnik.

Od wielu lat współpracuje z podmiotami gospodarczymi z rynku branży spożywczej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie problematyki związanej z pozyskiwaniem funduszy strukturalnych, otwierania zagranicznych oddziałów firm oraz wymiany handlowej. Jest specjalistą obsługi przedsiębiorstw z zakresu przetwórstwa rolno-spożywczego i rynku pracy. Uczestniczył także w wielu procesach dzielenia, zakładania oraz prowadzenia upadłości spółdzielni mieszkaniowych. Paweł Konopko prowadzi obsługę prawną w językach: polskim i angielskim.

 


EKSPERCI

Sopocka Izba Prawnicza otacza opieką prawną klientów działających we wszystkich sektorach gospodarki. Współpracujemy z najlepszymi ekspertami w swoich dziedzinach:

Roman Zorn
Doradca podatkowy. Nasz ekspert nadzorujący przygotowanie umów pod kątem ewentualnych zagrożeń lub korzyści podatkowych.

Krzysztof Popiel
Prezydent Ogólnopolskiej Federacji Doradców Restrukturyzacyjnych i Syndyków w Warszawie. Nasz ekspert w dziedzinie prawa upadłościowego i naprawczego.

Kancelaria Prawna Advokaadibüroo w Estonii
Specjalizują się w sprawach karnych, cywilnych i gospodarczych na terenie Estonii i dawnych republik radzieckich.